🐦 NIPID HILISELE LINNUKESELE, ehk kui Sinul on veel aiakast korda tegemata, siis selleks siin väikesed soovitused, millele tähelepanu pöörata:

  • Kobesta ja õhuta. Enne taimede istutamist ja külvamist soovitan mulla kobestada, siis on hiljem endal mugavam toimetada ja taimedele meeldib kui muld on õhuline.

  • Hoia oma taimekast umbrohuvaba. Eriti hea, kui saad püsiumbrohud juurtega kätte, see teeb hilisema hoolduse tunduvalt lihtsamaks ja annab rohkem ruumi kasvada taimedel, mida päriselt soovid oma kastis kasvatada. Jah, on ka umbrohte (näiteks naati ja võilille saab edukalt köögis kasutada), aga kuna neid võib leida igalt poolt, siis istutuskastis soovitan kasvatada ikka põnevamaid asju. Naati ja võilille korja loodusest ja metsast! Korras aiakast jätab parema üldmulje aiast tervikuna.

  • Kuivanud vanad taimeosad lõika ära. Eelmisel aastal kasvanud üheaastased taimed tasub juuripidi kastist välja kangutada, nii on mullas rohkem ruumi uutele taimedele.

  • Juhul, kui Sinu kastis on muld vajunud, siis võiks kasti mullaga täita, servad vajuta käega kinni, et hiljem mulla vajumist ei tekiks.

  • Mõtle, mis Sinu taimekasti mullas niiskust hoiab. Võimalusel lisa mullale sõnnikut või mingit muud hääd kraami. Isiklikult soovitan pigem eelistada looduslikke käepärast materjali nt sõnnik, rohuniide, sügisel kogutud lehed (v.a. tamm), hein, mida järjepidevalt mulda segada /multšida.

  • Ära istuta taimi liiga tihedalt, arvesta et kõik nad tahavad kasvamiseks ruumi. Iga taim annab parema saagi, kui tal on kasvuruumi.

  • Kasta pigem rohkem korraga ja harvem. Kuivadega ilmadega soovitan kasta vähemalt 2 kannu korraga kasti kohta üle päeva või 2 korda nädalas. Samas kõik natuke ka sõltub... vasttärganud külve on mõistlik iga päev kasta ja tasub jälgida, et muld oleks pidevalt märg - kuumaga hävivad külvid väga kergesti kui jäävad kuiva kätte. Samas jällegi varasemalt istutatud kuivalembeseid püsililli pole vaja kuigi palju kasta. Kõige lihtsam on kastmisvajadus välja selgitada sõrmetesti abil: torka mulda nimetissõrm ja vaata kui sügavalt on muld märg. Muld peaks olema märg nii sügavalt, kus on taimede juured ja ei piisa kui on ainult märg pealt 1 cm.